Đakonsko ređenje

U subotu 18. prosinca u crkvi Preobraženja Gospodnjeg u Petrinji sisački biskup Vlado Košić predvodio je svečano misno slavlje tijekom kojega su red đakonata primili kandidati Josip Bulat iz Župe sv. Josipa Radnika u Sisku i Darijo Stanković iz Župe sv. Mihaela arkanđela u Gradacu na moru.

Naša župa je osobito sretna i ponosna na našega župljanina Josipa Bulata koji se odazvao Božjem pozivu te je ovim činom započeo i intenzivniju pripravu za primanje drugog stupnja svećeničkog reda – prezbiterata.

Josip Bulat je bio dugogodišnji voditelj pjevača u našoj župnoj crkvi, član župnog pastoralng vijeća, katehet i vjeroučitelj mnogim generacijama učenika u OŠ Galdovo, Sisak.

Uz Božju pomoć, svećeničko ređenje bi trebalo biti u bazilici sv. Kvirina 18. lipnja u Sisku a Mlada misa ubrzo nakon toga u našoj župnoj crkvi sv. Josipa Radnika.


%d blogeri kao ovaj: