Izloženo Sveto pismo za čitanje vjernicima

Sisački biskup, mons. Vlado Košić u kolovozu 2021. godine u Mariji Bistrici proglasio je ovu pastoralnu godinu (2021./22.) Godinom Riječi Božje. Tom prilikom potaknuo je na pokretanje biblijskih skupina u župama. U našoj župi započeli smo s katehezama o Bibliji za odrasle.

Također, pozvao je i na sljedeće: „Na istaknuto mjesto u crkvi ili u našim bogoslužnim prostorima bilo bi dobro staviti na svečano mjesto ispred oltara Sveto Pismo. Neka bude uvijek otvoreno da svaki namjernik može baciti pogled i pročitati koji redak koji mu može posvijetliti na životnoj stazi.

U našoj župnoj crkvi postavili smo stoga Sveto pismo s velikim slovima. Postavili smo ga kod ulaza. Svatko ondje može slobodno iz njega pročitati Riječ Božju (pronaći neki ulomak) te na temelju pročitanoga razmatrati i moliti.

Cijelu homiliju našega biskupa uz Godinu Riječi Božje možete pročitati ovdje.

Molimo i da Sveto pismo ne nosite s mjesta na kojemu je postavljeno, kako bi bilo svima dostupno za čitanje.

%d blogeri kao ovaj: