Župne obavijesti (11. 4. – 17. 4. 2022.)

Župne obavijesti (11. 4. – 17. 4. 2022.)

Liturgijski kalendar: naredni tjedan je Veliki Tjedan; Ponedjeljak, utorak i srijeda su svagdani Velikog Tjedna; Četvrtak, petak i subota su Sveto Vazmeno Trodnevlje

• U utorak u 17:00 je susret članova Franjevačkog svjetovnog reda
  • U utorak nastavljamo s pobožnosti Trinaest utoraka na čast sv. Antunu Padovanskom.
  • Obredi Velikog tjedna, tj. Vazmenog Trodnevlja slave se po sljedećem rasporedu:
    • Veliki četvrtak – Misa večere Gospodnje u 19:00, Getsemanska ura u 22:00
    • Veliki petak – križni put u 9:00; Obredi Velikog petka u 19:00
    • Velika subota – Vazmeno bdijenje u 20:00
  • Na Veliki petak je zapovijedani post i nemrs.
  • Raspored svetih misa na Uskrs:
    • Župna crkva – Galdovo: u 10:00 i 19:00
    • Crkva sv. Ilije proroka – Hrastelnica: u 9:00
  • Blagoslov hrane bit će u noći Vazmenog bdijenja i na sam dan Uskrsa uz redovite mise.
  • Župna kateheza za prvopričesnike ovaj tjedan je prema redovitom rasporedu: 3.a 8:30h; 3.b i 3.h 9:30.
  • Kandidati za krizmu pozivaju se biti prisutni na obredima svetog Vazmenog Trodnevlja. Na samu Svetkovinu Uskrsa obvezni su ići na misu i kandidati za krizmu i za prvu pričest.
  • Hrvatka biskupska konferencija obavijestila je vjernike da su prestale epidemiološke mjere za vjerska okupljanja. To znači da se na ulazu crkve ponovno nalazi blagoslovljena voda, pruža se znak mira u svetoj misi, pričest se može primiti ili na usta ili na ruku, nema ograničenja u broju prisutnih niti s obzirom na maske.
  • Zahvaljujemo svima koji ste kroz ovaj tjedan dali obiteljski dar za župu.
  • Preporučujemo sav katolički tisak koji možete pronaći u crkvi.