Izabran novi gvardijan našeg samostana

Izabran novi gvardijan našeg samostana

Provincija sv. Jeronima Franjevaca konventualaca ovaj tjedan održava drugi dio svog redovitog kapitula. Nakon što je u prvome dijelu ranije ove godine za provincijala izabran fra Miljenko Hontić, dobro poznat galdovčanima, ovaj tjedan pristupilo se izboru gvardijana (upravitelja samostana) i drugih službi u provinciji.

Za gvardijana našeg samostana sv. Antuna Padovanskoga u Sisku izabran je fra Ivan Bradarić.

Fra Ivan Bradarić je dosadašnji gvardijan samostana sv. Frane u Šibeniku i rektor Hrvatskog nacionalnog svetišta sv. Nikole Tavilića. U svojem dosadašnjem redovničkom životu vršio je brojne službe, a vrijedi istaknuti kako je bio odgojitelj sjemeništaraca i urednik časopisa Veritas. Dobitnik je godišnje nagrade Hrvatskoga društva katoličkih novinara.

Rođen je 1969. u mjestu Donji Vukšić (BiH), doživotne redovničke zavjete položio je 1998., a za svećenika je zaređen 2000. godine.

Neka ga Bog blagoslovi i prati u vršenju službe u našem samostanu i župi.

Detaljnije o Kapitulu možete pročitati OVDJE.


fotografija preuzeta s Facebook stranice Sveti Frane Šibenik.

%d blogeri kao ovaj: