Župne obavijesti (22.5. – 28.5.)

U liturgijskom kalendaru idući tjedan su dani svagdana, osim:

1. utorak 24.5. – posveta Bazilike sv. Franje u Asizu blagdan
  2. četvrtak – 26.5. – Uzašašće Gospodina našega Isusa Krista (Spasovo) – svetkovina

• U utorak nastavljamo s pobožnosti Trinaest utoraka na čast sv. Antunu Padovanskom.
  • U četvrtak nakon večernje svete mise imat ćemo Katehezu o Bibliji za odrasle. Tema kateheze je Knjiga Otkrivenja. Pozivamo sve koji su u mogućnosti da se odazovu.
  • Sakrament ženidbe žele sklopiti Marko Bionda i Barbara Brodarac. Vjenčat će se ovdje, u župnoj sv. Josipa Radnika, u subotu 28.5. Mladencima želimo obilje Božjeg blagoslova.
  • Toga dana, u subotu 28.5., neće biti večernje svete mise u župnoj crkvi.
  • Pozivamo ovogodišnje prvopričesnike da se sljedeće nedjelje okupe na svetoj misi kako bismo im mogli podjeliti fotografije sa slavlja Prve svete pričesti.
  • Proslava sv. Kvirina, zaštitnika Sisačke biskupije i Grada Siska bit će u subotu, 4. lipnja. Proslava započinje u 10:30 procesijom od bivše kapela sv. Kvirina (ulica A. Cuvaja 3) do bazilike sv.Kvirina. Misno slavlje u bazilici u 11 sati predslavi apostolski nuncij u RH, mons. Giorgio Lingua.
  • Zahvaljujemo svima koji ste kroz ovaj tjedan dali obiteljski dar za župu.
  • Preporučujemo sav katolički tisak koji možete pronaći u crkvi.