Župne obavijesti (5.6. – 12.6.)

Župne obavijesti (5.6. – 12.6.)

U liturgijskom kalendaru idući tjedan su dani svagdana, osim:

• Naredni tjedan je ljetni kvatreni tjedan posvećen molitvi za posvećenje ljudskog rada i za urod zemlje. Kvatreni tjedan završava Bogoslužjem kvatri u subotu
  • U utorak nastavljamo s pobožnosti Trinaest utoraka na čast sv. Antunu Padovanskom.
  • U četvrtak nakon večernje svete mise bit će klanjanje pred Presvetim
  • Sljedeće nedjelje, pod župnom svetom misom, slavimo zahvalnicu za proteklu akademsku godinu.
  • Najavljujemo da će u subotu, 18. lipnja u bazilici sv. Kvirina, naš sisački biskup mons. Vlado Košić za prezbitere (svećenike) zarediti četvoricu đakona. Među njima je i naš župljanin Josip Bulat. Misa ređenja je u 10:00 h. Josip Bulat će sljedećeg dana – 19. lipnja (nedjelja) slaviti svoju prvu misu ili mladu misu u našoj župi u 10:00 h. Preporučujemo njega i sve druge ređenike u molitve!
  • Zahvaljujemo svima koji ste kroz ovaj tjedan dali obiteljski dar za župu.
  • Preporučujemo sav katolički tisak koji možete pronaći u crkvi.