Župne obavijesti (13.6. – 19.6.)

Župne obavijesti (13.6. – 19.6.)

U liturgijskom kalendaru idući tjedan su dani svagdana, osim:

• U ponedjeljak 13.6. je blagdan sv. Antuna Padovanskog, zaštitnika našega samostana. Sveta misa je u 19:00 sati.
  • U ponedjeljak, na blagdan sv. Antuna u 17:00 (prije svete mise) FSR ima svoj redoviti susret.
  • U ponedjeljak će također, nakon svete mise, Župno pastoralno vijeće imati svoj susret.
  • U četvrtak slavimo svetkovinu Presvetog Tijela i Krvi Kristove (Tjelovo/Brašančevo). Sveta misa je u 19:00 sati, nakon koje slijedi Tjelovska procesija. Djeca mogu bacati latice putem, kada procesija bude prolazila okolnim ulicama (kako bismo župno dvorište održali čistim u iščekivanju naredne nedjelje).
  • Na Tijelovo prvopričesnici i krizmanici koji još nisu, mogu nakon procesije preuzeto svoje fotografije, DVD-e i drugo.
  • Najavljujemo da će u petak u bazilici sv. Kvirina Sisačkog (na Zelenom brijegu) biti sveta misa u 19:00 nakon koje slijedi molitveni sat uoči svećeničkog ređenja.
  • U subotu, 18. lipnja u bazilici sv. Kvirina Sisačkog, naš sisački biskup mons. Vlado Košić za svećenike će zarediti četvoricu đakona, među kojima je i naš Josip Bulat. Misa ređenja je u 10:00 h.
  • Sljedeće nedjelje, pod župnom svetom misom u 10:00 sati u našoj župnoj crkvi slavimo Mladu misu našega Josipa Bulata. Toga dana nema svete mise u Hrastelnici.

Bogu zahvalimo što iz naše župe poziva sinove za svećenike svoje svete Katoličke Crkve i molimo za obilje blagoslova za našeg Josipa i sve druge ređenike!

• Zahvaljujemo svima koji ste kroz ovaj tjedan dali obiteljski dar za župu.
  • Preporučujemo sav katolički tisak.