Svetkovina Presvetog Tijela i Krvi Kristove

Svetkovina Presvetog Tijela i Krvi Kristove

U četvrtak slavimo svetkovinu – Tijelovo (Brašančevo). Hvalimo Boga, blagoslivljamo ga, klanjamo mu se i zahvaljujemo mu što nam je sama sebe i svoju veliku slavu darovao u Presvetom Oltarskom Sakramentu.

Euharistija je jelo koje nas hrani u ovome životu, a za život vječni. Ono nas siti vječnošću i zajedništvom s Kristom!

‘Jeli su i svi se nasitili.’ (Lk 9, 17)

Na ovu svetkovinu također postoji i svečana procesija ulicama mjesta, u kojoj svećenik kroz naš svakodnevni prostor nosi Isusa Krista pod prilikom euharistijskog kruha. Tako ćemo i ove godine svečano održati procesiju oko naše župne crkve, nakon svete mise u 19:00 h.

Pripremimo se za ovaj blagdan ne samo svečanim ručkom i planiranjem druženja u svojim domovima. Pripremimo se najprije sakramentom ispovijedi i razmatranjem veličine dara Euharistije. Evo jednog video razmatranja uz ovogodišnje Tijelovsko evanđelje:

%d blogeri kao ovaj: