PRIMOPREDAJA ŽUPNIČKE SLUŽBE

PRIMOPREDAJA ŽUPNIČKE SLUŽBE

Dana 7. srpnja u prijepodnevnim satima izvršena je primopredaja službe upravitelja naše župe, prema kanonskim propisima.

Dosadašnji župnik fra Michael Pavić predao je službu fra Ivanu Bradariću, u prisutnosti biskupijskog ekonoma, mons. Zdravka Novaka te mons. Marka Cvitkušića koji je zamijenio opravdano izostalog dekana našeg dekanata.

Na primopredaji su kao službeni svjedoci bili i članovi ŽPV-a Alojz i Sanja Čičić.

Nakon administrativnog dijela koje se sastoji u utvrđivanju činjeničnog stanja u župi i zapisnika, fra Ivan je pred svima prisutnima za oltarom župne crkve i nad Evanđeljem položio Ispovijest vjere i potrebne prisege.

Primopredaja je završena zajedničkom molitvom. Punopravno i svečano liturgijsko primanje župe u posjed fra Ivan će imati u nedjelju pod misom u 10:00 sati, na kojoj će biti pročitan i dekret o imenovanju.

Fra Michaelu i fra Ivanu želimo obilje Božjeg blagoslova u novim župama i službama.

A na svima nama je da molimo za njih, ali i da molimo Gospodara žetve da pošalje radnike u žetvu svoju. 🙂

%d blogeri kao ovaj: