SVEČANO PROSLAVLJEN BLAGDAN SV. ILIJE PROROKA

SVEČANO PROSLAVLJEN BLAGDAN SV. ILIJE PROROKA

Mještani Hrastelnice i njihovi gosti danas su svečano proslavili blagdan sv. Ilije proroka. Svetu misu je predslavio župnik fra Ivan Bradarić a pjesmom je svečanost uzveličao zbor crkve sv. Ilije u Hrastelnici.

Fra Ivan je predstavio sv. Iliju kao onoga koji revnuje za Boga i brine se za pravovjerje u svome narodu. Pokatkad je to žustro i glasno da drobi sve pred sobom. Pokatkad potresa i grmi, a ponekad gori i sažiže sve pred sobom. Ovo je Ilijin život, njegov put u traženju Boga, koji nije uvijek bio idealan i dobar. To je njegovo duhovno odrastanje i sazrijevanje. Ilija Boga susreće tek u šaptu laganog i blago lahora.

Boga i mi susrećemo, rekao je fra Ivan, u tišini i sabranosti duše koja je otvorena nutarnjim piticajima Božjega govora. Toj novosti koja nas iznenađuje zbog svoje drukčijosti u odnosu na ono što zamišljamo i očekujemo. Bog se pokazuje čovjeku kao “Sin ljubljeni kojega slušamo”.

Zahvaljujući darovima vrijednih domaćica vjernici su se nakon svete mise počastili i družili ispred crkve.

(tekst: svJR, foto: Marija P.)

%d blogeri kao ovaj: