Najava: – slavlje Uznesenja BDM

PROSLAVIMO BLAGDAN VELIKE GOSPE

To je blagdan Marijine pjesme, ili pjesme anđela, ili pjesme proslavljenoga stvorenja u nebu. Tamo gdje je Marija, tamo je radost i pjesma. Marija pohodi svoju rođakinju Elizabetu. Pjeva Elizabeta i blagoslivlja, kao što i mi sami pjevamo i nebrojeno puta izgovaramo: Blagoslovljena ti među ženama. Raduje se i Marija i pjeva svoju pjesmu radosti: Veliča duša moja, zato što Bog pohodi mene, ali i narod ovaj i oslobodi nas od Zloga.

To je blagdan vjere. To je blagdan koji kazuje da dobro pobjeđuje. Da zlo nema zadnju riječ. Da snaga nije u veličini i broju nego u malenosti, neznatnosti, poniznosti, prizivanju slave Boga koji je spasio i otkupio narod svoj.

Taj blagdan vjernici katolici diljem svijeta slave u pokretu, pjesmom i molitvom i to najčešće hodočašćem u neko marijansko svetište. U našoj biskupiji ih ima nekoliko, a svi koji ćete ostati u svojoj župi sv. Josipa u Sisku, sveta misa je u 10.00 sati.


%d blogeri kao ovaj: