Velika Gospa u Sisačkoj biskupiji – svete mise

Svetkovina Uznesenja Blažene Djevice Marije je jedna od zapovijedanih svetkovina. Stoga se toga dana slave svete mise u svim župama i svetištima. U našoj Sisačkoj biskupiji slavit će se svete mise:

• U Gori kraj Petrinje, u biskupijskom svetištu Majke naših stradanja svetu misu predslavit će naš biskup Vlado Košić. Sveta misa počinje u 11:00 sati.
  • U Kloštar Ivaniću, u biskupijskom svetištu Majke Milosrđa svetu misu u 11:00 sati predslavit će varaždinski biskup u miru Josip Mrzljak. Trodnevnicu uoči blagdana predvodi fra Ante Vučković (više...)

• U Sisku, u marijanskoj župi Pohoda Blažene Djevice Marije svete mise će se slaviti u 10:00 sati i 19:00 sati kod crkve Pohoda BDM na Viktorovcu (kod groblja).
  • U našoj župnoj crkvi u Galdovu sveta misa slavit će se u 10:00 sati.