Župne obavijesti (dvotjedne) – 20. i 21. tjedan kroz godinu

U liturgijskom kalendaru idući tjedan su:

[Klikom na OVU POVEZNICU otvara se kalendar sa životopisima svetaca kroz kalendar]

• Nedjelja, 14. 8. –20. Nedjelja kroz godinu (sv. Maksimilijan Kolbe, mučenik i utemeljitelj Vojske Bezgrešne)
  • Ponedjeljak, 15. 8. – Uznesenje Blažene Djevice Marije – Velika Gospazapovijedana svetkovina
  • Utorak, 16. 8. – sv. Roko Montepeljerski – spomendan
  • Srijeda, 17. 8. – sv. Beatrica – spomendan
  • Četvrtak, 18. 8. – sv. Jelena Križarica – spomendan
  • Petak, 19. 8. – sv. Ljudevit, biskup – spomendan
  • Subota, 20. 8. – sv. Bernard iz Clairvauxa (crkveni naučitelj) – spomendan
  • Nedjelja, 21. 8. – 21. Nedjelja kroz godinu
  • Ponedjeljak, 22. 8. – Blažena Djevica Marija Kraljica– spomendan
  • Utorak, 23. 8. – sv. Ruža Limska, djevica – spomendan
  • Srijeda, 24. 8. – sv. Bartol, apostol – blagdan; bl. Miroslav Bulešić– spomendan
  • Četvrtak, 25. 8. –sv. Ljudevit, kralj (zaštitnik Franjevačkog svjetovnog reda) – spomendan
  • Petak, 26. 8. – sv. Anastazije (Solinski mučenik) – spomendan
  • Subota, 27. 8. – sv. Monika – spomendan
  • Nedjelja, 28. 8. – 22. Nedjelja kroz godinu (sv. Augustin, biskup i crkveni naučitelj)

VELIKA GOSPA

To je dan kada brojni vjernici hodočaste u marijanska svetišta. Oni koji žele ostati ovdje u svojoj župi sveta misa je u 10.00 sati.

Biskupijsko hodočašće u Mariju Bistricu

Biskupijsko hodočašće u Mariju Bistricu bit će 20. kolovoza. Polazak je u 06.00 sati ispred crkve u Hrastelnici i ispred župne crkve u Galdovu. Cijena prijevoza je 70 kuna. Prijavite se kod nas u sakristiji ili u župnom uredu.

Zahvala i preporuka katoličkog tiska

Hvala svima koji nas pratite svojom molitvom i materijalno nas podržavate. Hvala darovateljima obiteljskog dara.

Preporučujemo na čitanje katolički tisak koji možete pronaći u crkvi: Glas koncila, Veritas, časopis Svetac